Jump to content

Photo

Trading - podstawy


 • Please log in to reply
No replies to this topic

#1 Niebieski

Niebieski

  Newbie

 • Founder
 • 90 posts
 • LocationAlwernia

Posted 18 November 2015 - 02:55 PM

Źródło poradnika Black Desert Foundry.

 

Wprowadzenie:

Trading jest dość dochodową profesją jeśli wiesz co gdzie kupić/sprzedać. Nie martw się jeśli wyda się to skomplikowane bo takie się tylko wydaje.

 

Porady przed rozpoczęciem:

 • Początkujący kupiec nie może na początku kupować trade goods w każdym mieście ze względu na poziom tradingu jaki posiadasz. Swoją przygodę z handlem możesz zacząć z Hidel w Balenos obszarze.
 • Towar możesz sprzedać u każdego Trade Administrator w każdym mieście pod warunkiem iż masz połączone nody na trasie z miasta do miasta. W przeciwnym razie tracisz 705 wartości towaru jaki przewozisz. Jak nie wiesz jak łączyć nody zaglądnij tutaj.
 • Zysk za towar jest uzależniony od dystansu jaki dzieli cię od miasta w którym zakupiłeś towar do miejsca gdzie chcesz go sprzedać. Im dalej tym więcej srebra.
 • Użyj trade costume to zwiększenia swojego zysku z traidingu.

 

Kupowanie towarów:

 

W celu zakupu towarów udaj się do Traiding Administrator i naciśnij "R" aby z nim zagadać. Następnie kliknij "Trade" aby zobaczyć co dany NPC sprzedaje za towary. Wskazany jest zakup towarów tanich których cena jest niższa niż bazowe 100% - jak by to powiedzieć, kupuj tanio sprzedawaj drogo. Wartość każdego towaru w miastach możesz zobaczyć poprzez kliknięcie "Show Value" jednak zużywa to energię. Jeśli już znajdziesz co chcesz kupić i gdzie jechać aby sprzedać kliknij 'add" i wpisz ilość jaką chcesz zakupić. Na dole pojawi się ciężar, koszt oraz ilość miejsca jakie potrzebujesz aby zabrać towar. Gdy jesteś już gotowy kliknij "purchase all" i ruszaj do miejsca gdzie chcesz sprzedać towar.

3Sdptq6.jpg?resize=660%2C361

 

Transport towarów:

 

Jest 5 sposobów na transport towarów:

 1. Nieść je na własnych plecach - Ta metoda jest bardzo powolna ale nie musisz wydawać dodatkowych pieniędzy na transport. Jednak będziesz ograniczony co do ilości towaru jaką możesz zabrać ze sobą. Towar trafi do twojego inventory i będziesz go mógł wyrzucić w każdej chwili. Niosąc towary samemu poruszasz się znacznie wolniej niż normalnie po przekroczeniu limitu wagi. Korzyścią z takiego handlu jest fakt iż ćwiczysz swoją staminę dzięki czemu z czasem zwiększa się jej ilość.
 2. Użyć osła lub konia - osioł może nieść większą ilość towaru od konia. Jednakże jeśli całkowita waga jest niższa koń może nieść towar szybciej. Aby załadować towar na swojego osła/konia kliknij "F2" albo możesz ustawić swojego konia/osła w pobliżu Trade Administratora i pojawi się zapytanie czy chcesz umieścić towar w jego inventory.
 3. Użyć własnego wozu - jest to najlepsza metoda to handlowania przez ciebie. Pomieści on dużą ilość towaru oraz dużą wagę towaru. Minusem jest fakt iż zakup takiego wozu jest kosztowny. Aby załadować towar ustaw wóz w pobliżu Trade Administratora a pojawi się zapytanie czy chcesz umieścić towar w pojeździe. Do poruszania się wóz potrzebuje konia. Do wozu można doczepić kilka koni co zwiększy prędkość przemieszczania się z towarem a co za tym idzie zwiększy zyski.
 4. Użyć wozu NPC-a - Metoda ta pozwala na umieszczenie 40 szt. towaru na wozie i zostanie dostarczone do twojego warehouse w mieście gdzie chcesz sprzedać towar. Korzystanie z wozu NPC-a kosztuje trochę srebra które płacisz woźnicy a cena transportu jest uzależniona od rodzaju towaru jaki chcesz przetransportować. W celu załadowania towarów na wóz NPC-a załaduj towary do swojego warehous a następnie kliknij "Transport" (obrazek wozu) a następnie "Dispatch". Po otwarciu okienka przenieś towar ze swojego warehouse do okna dostawy, wybierz miasto dostawy oraz sposób transportu. Gdy jesteś już gotowy kliknij "Dispatch". Aby anulować transport udaj się do swojego warehous w mieście z którego dokonałeś wysyłki, kliknij "Transport" a następnie "Transport Status'. Nie będzie można anulować dostawy jeśli NPC załadował już towar na swój wóz. Aby odzyskać towar musisz udać się do miasta do którego zlecono dostawę, podejść do swojego warehouse, kliknąć "Transport", "Transport Status" a potem "Recive" po tym zabiegu możesz sprzedać towar u Trade Administratora.
 5. Używając swojej łodzi - Towary można załadować na swoją łódź i przetransportować je w inne miejsce, działa to tak samo jak przy transporcie przez osła/konia.

ck7462B.jpg?resize=1594%2C871

 

Bandyci:

Na szlakach handlowych możesz spotkać bandytów którzy mogą cię zaatakować i zabić jeśli jesteś afk. Niosąc towary na plecach nie możesz zaatakować bandytów więc lepiej unikać szlaków gdzie są. Jeśli używasz w pełni "zdrowego" wozu nie powinieneś mieć z nimi problemów dla pojedynczego przewiezienia towarów. Gracze również mogą atakować twój wóz a to powoduje znacznie większą szansę na zniszczenie wozu. Bandytów na mapie możesz zobaczyć poprzez odpowiednią ikonkę, graczy nie możesz.

VOw6Riu.jpg?resize=63%2C66

 

reszta... nie teraz.


oryginal_140391843657ac44GwW0iR.gif0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users