Jump to content

Photo

Nody - podstawy


  • Please log in to reply
No replies to this topic

#1 Niebieski

Niebieski

    Newbie

  • Founder
  • 90 posts
  • LocationAlwernia

Posted 05 November 2015 - 05:02 PM

Poradnik jest zapożyczony ze strony Black Desert Foundry (źródło poradnika) za zgodą administracji strony. Dalsze powielanie bez zgody zabronione.

 

Wprowadzenie:

 

Nody są zlokalizowane w różnych miejscach na całej mapie. Nody można połączyć z miastem używając contribution point, mogą ci przynieść bonusy w postaci większej ilości dropu lub lepszej ceny za paczki handlowe. Są one również używane do wysłania robotnika aby zbierał materiały dla ciebie.

 

Typy Nodów:

 

Obecnie są 2 typy nodów: Adventure Nodes oraz Production Nodes.

 

Adventure Nodes:

city.png  town.png  village.png   gateway.png  connect.png  connect2.png  danger.png

 

To są ikony Adventure Node. Od lewej do prawej są to miasta: City, Town, Village, Gateway, Trading Post, Connections oraz Dangerous Node. Każda noda ma swojego administratora NPC i który jest używany do nawigacji między nodami.

 

Production Nodes:

 

farm.png  forest.png  mine.png  office.png

 

To są ikony nodów produkcyjnych. Nody produkcyjne są nodami do których możesz wysłać swojego robotnika aby zebrał dla ciebie materiały. Nazwy poszczególnych nodów od lewej: Farms, Forest, Mine oraz Manager Office.

 

Każda z tych nodek podłączona jest do "Adventure Node" i musisz zainwestować w nie contribution point Farms, Forest, Mine są podłączone do Trading Post, Connection node oraz Dangerous node. Każdy nod ma swojego zarządcę u którego inwestujesz contribution point aby połączyć z miastem.

 

Podłączanie węzłów:

 

Podczas łączenia nodów najlepiej jest zacząć od miasta a następnie podłączanie tego co chcesz podłączyć. Adventure node które mogą zostać podłączone mają białą linię z jednej do drugiej. Nody które są podłączone będą miały żółtą linię między sobą.

connectednodes.png

 

Aby podłączyć noda musisz udać się do Node Manager-a NPC. Aby go odszukać wystarczy kliknąć prawym myszy na nodce i podążać za strzałką. Jak już dotrzesz do NPC-a, pogadaj z nim i kliknij " Check node ".

checknode.png

 

To otworzy ci mapkę na której zobaczysz jakie nody produkcyjne posiada ten NPC. Jeśli są nody których nie odkryłeś jeszcze a mogą zostać podłączone do noda zostaną pokazane na mapie.

 

W lewym górnym rogu pojawią się wszystkie informacje odnośnie danego noda takie jak lokalizacja Trade Administrator, kraj, terytorium, imię nadzorcy noda, gildia która włada nodem oraz ilość contribution point jakie będziesz musiał wydać na noda.

 

Aby połączyć nody kliknij "invest".

info.png

 

Aby anulować połączenie noda i odzyskać contribution point możesz otworzyć mapę kiedy chcesz, kliknąć na noda a następnie kliknąć w "withdraw". Możesz również zainwestować energię w noda która zwiększy poziom noda. Im wyższy poziom tym więcej dropa z mobów w danej lokacji.
infomore.png

 

Mapa nodów:

 

Mapa poniżej pokazuje wszystkie nody adventure oraz production wraz z drogami jakimi mogą zostać podłączone. Niestety fishing oraz miscellaneous nodes nie znajdują się na mapie.

 

MAP-nodes-all.jpg

 

city.jpg?w=705    village.jpg?w=68&h=68    gate.jpg?w=705    connect1.png       connect21.png        danger1.png

     City               Town            Gate      Trading Post     Connection       Dangerous

 

farm1.png    forest1.png    mining.png    office1.png

  Farms          Forest           Mine      Manager Office


oryginal_140391843657ac44GwW0iR.gif0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users