Jump to content

Photo

Poradnik - Story Exchange

• Please log in to reply
No replies to this topic

#1 Niebieski

Niebieski

Newbie

• Founder
  • 90 posts
  • LocationAlwernia

Posted 02 November 2015 - 07:37 PM

Poradnik jest zapożyczony ze strony Black Desert Foundry (źródło poradnika) za zgodą administracji strony. Dalsze powielanie bez zgody zabronione. Niektórych słów nie tłumaczyłem gdyż lepiej brzmią po angielsku a i w grze będzie łatwiej je rozpoznać. Story Exchange jest to wiedza którą zdobywasz rozmawiając z NPC-ami i wykorzystujesz do rozmowy z innymi NPC-ami.

Wprowadzenie:

Story Exchange jest używane w celu zwiększenia intimacy między graczem a NPC-em. Intymność może zostać zwiększona również przez witanie się (zielona rączka) z NPC-ami dzięki czemu możesz odblokować dodatkowe rzeczy u danego NPC-a. Aby powitać NPC-a podejdź do niego i naciśnij F1, kosztuje to trochę energii ale jest to szybki sposób na zdobycie informacji. Powitanie NPC-a kosztuje 3 energii i daje 3 intimacy. Niektóre rzeczy mogą być wyszarzone/niedostępne u danego NPC-a póki nie osiągniesz odpowiedniego poziomu intimacy. intimacy nie jest dzielone między wszystkich NPC-ów. W tym przewodniku pokażemy zdobywanie intimacy na przykładzie NPC-a Lorenzo Murray który jest Stablehand w Velia Town. Jeśli szukasz szybkiego i łatwego sposobu na zakup rzeczy dla konia jak strzemiona polecam powiększenie intimacy z tym NPC-em ponieważ ma najłatwiejsze Story Exchange mini-game i nie potrzeba na to zbyt wiele wiedzy.

Podstawy Story Exchange:

Aby rozpocząć Story Exchange potrzeba 2 energii (tyle jest na RU i w alpha też chyba tyle było) i może być wymagane zebranie informacji o mieście/miastach zanim będzie można porozmawiać z jakimś NPC-em. Im więcej wiedzy tym więcej tematów do rozmowy i tym szybsze zdobywanie intimacy.

Więcej informacji na temat wiedzy znajdziesz w poradniku "wiedza".

Interakcję z NPC-em można rozpocząć poprzez wciśnięcie " R " a następnie kliknij "story exchange" aby otworzyć interfejs. W lewym dolnym rogu widać aktualną zażyłość z NPC-em. Tuż nad tym można zobaczyć swój status "zainteresowania" które jest inne dla NPC-ów w mieście które zostały odblokowane jako Story Exchange. Aby odblokować więcej tematów z NPC-em musisz zdobyć więcej wiedzy z NPC.

p9L2qDI.jpg

Interfejs Story Exchange posiada znak zodiaku NPC-a z kręgami które będą połączone ze sobą. Jest to kolejność w jakiej każdy temat będzie omawiany. Tematy będą wyświetlane w prawym dolnym rogu. Kliknij prawym przyciskiem temat aby dodać go do rozmowy następnie naciśnij start jeśli wypełniłeś wszystkie kręgi. Można to zrobić 3 razy zanim mini-gra zostanie ukończona.

Każdy temat posiada pewną ilość zainteresowania oraz favor który można zobaczyć poprzez najechanie myszką na dany temat. Punkty intimacy można zarobić za każdą rozmowę z npcem opiera się na ilości zainteresowani zdobytego podczas rozmowy. Rozmowa jest prowadzona z NPC-em a na koniec takiej rozmowy otrzymasz odpowiedź od NPC-a czy jest zadowolony czy nie (zadowolona lub smutna twarz). Nie otrzymasz żadnych punktów zainteresowania lub favor jeśli NPC będize niezadowolony. Jeśli najedziesz myszką na dany temat (głowa) zobaczysz okienko w którym będzie widać średnią wartość zainteresowania i favoru z 'wydajnością" tematu z ilością jaką zazwyczaj możesz zdobyć używając danego tematu. Procent zainteresowania jest ilością czasu przez jaką jest zadowolona buźka między tematami.

Na górze ekranu może się pojawić również dodatkowy cel do spełnienia. Jeśli nie spełniasz tego dodatkowego celu tracisz punkty intimacy i rozmowa zostanie zakończona. Jeśli spełnisz wymagania możesz wybrać zakończenie rozmowy i zachować uzyskane punkty intimacy lub zaryzykować dalszą rozmowę i stracić intimacy.

quYAXhk.jpg

Typy celów rozmowy:

Aroused Interest Count - jak ktoś wie jak "poprawnie" to przetłumaczyć aby było po polsku, niech napisze.

Ukończenie tego celu wymaga od ciebie zdobycia wymaganej ilości zadowolonych buziek podczas rozmowy. W zależności od sposobu w jaki jest sformułowane może również być wymagane aby zadowoloną reakcję wykonać kilka razy pod rząd. Np. “Goal: Interest NPC 2 times straight” znaczy iż będziesz musiał osiągnąć zadowoloną reakcję 2x pod rząd aby zaliczyć cel. Warto wybrać temat z najwyższym zainteresowaniem aby osiągnąć cel. Na zdjęciu poniżej widać iż celem do osiągnięcia jest “Arouse interest 4 times straight”, tak więc wybieram temat z najwyższym zainteresowaniem. Temat “Marsella” ma zainteresowanie 41 a pod “Efficiency” możemy zobaczyć iż mam 100% szansy na sukces z tym tematem.

8AylHto.jpg

Aroused Interest Fail Count

W tym celu jest wymagane zdobycie odpowiedniej ilości niezadowolonych buziek. Chociaż oznacza to iż nie otrzymasz żadnych punktów to będziesz mógł zagrać w kolejną mini-grę bez konieczności wydawania kolejny 10 punktów energii. Aby ukończyć ten cel potrzebujesz użyć tematów z najmniejszą ilością zainteresowania. Dla przykładu ja użyłem tematu “Pullvio” ponieważ zainteresowanie tym tematem wynosi 3 “Efficiency” i pokazuje iż jest 9% na uzyskanie zadowolonej buźki w tym temacie.

LFlYBef.jpg

Accumilated Favor

Tutaj celem jest zebranie jak największej ilości favoru jak to możliwe. Wybierz temat z dużą ilością favor oraz średnią lub dużą ilością zainteresowania aby ukończyć cel. Ten cel zazwyczaj nie daje dużo punktów intimacy ale pozwala dalej grać w mini-grę czyli oszczędzi nam 10 punktów energii.

Maximum Favor

Ten cel wymaga od ciebie zdobycia zadowolonej reakcji z jednym tematem który daje dużą ilość favor. Dla przykładu na zdjęciu poniżej celem jest “Get maximum favor over 38”. Możemy zobaczyć iż Zelda daje nam 32-37 favoru. Jednak jeśli spojrzymy na “Efficiency”  widać iż w poprzednich rozmowach nie zdobyłem zbyt wiele favoru tak więc wybieram inny temat z większą szansą na sukces.

5woEtd2.jpg

Udało mi się zdobyć 51 favoru czyli osiągnąłem cel zadania.

kTosYGo.jpg

Swobodna rozmowa

Tutaj możesz rozmawiać o wszystkim i można przejść dalej. Aby zdobyć jak największą liczbę możliwych do zdobycia intimacy punktów wybierz temat z największym zainteresowaniem i zrób połączenie między tymi tematami

ThC2VXd.jpg

Połączenia

Połączenia mogą być wykonane między tematami aby zdobyć dodatkowe punkty intimacy i favor. Połączenia są pokazane pomiędzy tematami poprzez świecącą linię. Każdy temat ma “Chained Efficiency” nagłówek, który powie ci jak korzystać z połączenia. Niektóre tematy nie mają połączeń. Na zdjęciu poniżej “Santo Manji” widać “After 2 turn, Favor of conversation will be increased 3 for 4 turn”. Niestety tłumaczenie angielskie nie jest najlepsze tak więc ten temat nam mówi iż wkładając ten temat do drugiego slotu zdobędziemy 3 favor punkty w 4 temacie. Na poniższym zdjęciu możesz również zobaczyć iż mam połączenie między 3 tematami. Możesz zobaczyć świecącą linię między tematami oraz po najechaniu myszką na temat możesz zobaczyć jak dużo extra favor punktów zdobędę dzięki temu połączeniu. Na tym przykładzie zdobędę 4 dodatkowe punkty favor co można zobaczyć jako "+4" w kolorze niebieskim.

UAxIBA9.jpg

Wydawanie intimacy

NPC może posiadać w swoim sklepiku rzeczy które wymagają pewnej ilości zainteresowania NPC-a. Jeśli masz wystarczającą ilość intimacy będziesz mógł kupić dany przedmiot za podaną cenę. Jeśli u danego NPC-a nie działa sklep mogą ci oni zaoferować unikalne itemy, dodatkowe questy lub dodatkową wiedzę. Na poniższym zdjęciu widać iż mogę zakupić 3 dodatkowe przedmioty które poprzednio były wyszarzone. Jest tam “Shabby Hide Saddle”, “Mild Steel horseshoe” oraz “Shabby leather stirrups”. Możesz zobaczyć jak duży jest koszt intimacy punktów danego przedmiotu. Każdy z tych itemów kosztuje 100 intimacy punktów a swoją aktualną liczbę intimacy punktów możesz zobaczyć w lewym dolnym rogu.

RSi6JVw.jpg

Wszelkie uwagi, błędy itp. kierować na PM-a lub TS-a. Nie jestem anglikiem tudzież wykładowcą więc niektóre tłumaczenia mogą być niepoprawne aczkolwiek dołożyłem wszelkich starań aby były jak najbardziej zrozumiałe ;)

oryginal_140391843657ac44GwW0iR.gif

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users