Jump to content

Photo

Levelowanie 1-60


  • Please log in to reply
No replies to this topic

#1 Niebieski

Niebieski

    Newbie

  • Founder
  • 90 posts
  • LocationAlwernia

Posted 02 November 2015 - 04:24 PM

Poradnik jest zapożyczony ze strony Black Desert Foundry (źródło poradnika) za zgodą administracji strony. Dalsze powielanie bez zgody zabronione. Poradniki odnoszą się do wersji KR ale rozstawienie mobów, miejsca ich występowania itp. są wspólne dla wersji KR i EU. Czas levelowania na wersji EU będzie znaaaaaaaacznie dłuższy niż jest to napisane w poradniku ale ogólna zasada grindu i miejsca są takie same.

 

Grind jest bez wątpienia najszybszym sposobem aby szybko wbić level. Taki grind może spowodować iż ominiesz questy dające np. energię, sloty w inventory itp. Jednak zawsze można wrócić, zrobić kilka zadań i uzyskać to co się pominęło. Jest również poradnik, który zawiera pełną listę wszystkich zadań które dają bonusy w postaci dodatkowy slotów, energii itp, najważniejsze questy do wykonania. Na 50 poziomie jest wiele daily questów które dają punkty kontrybucji, kasę, energię itp.

 

Wprowadzenie:

Zanim zaczniemy polecam zrobić wszystkie questy do 16-17 poziomu, w ten sposób nie pominiecie questów na sloty w plecaku czy osiołka. Wszystkie spoty do levelowania zostały wypróbowane i przetestowane 2x przeze mnie. Mój łączny czas od levelu 1-50  zajęło mi około 18h 15min. Jest to czas z odrobiną afkowania i podróżowania, można zrobić to dużo szybciej gdybym miał zwierzaka do zbierania oraz gdybym wiedział z wyprzedzeniem które miejsca są opłacalne do GRINDU.

proof.jpg

Zaznaczyłem mapę dwoma kolorami pomarańczowym i czerwony, pomarańczowe plamy są to strefy optymalne gdzie można uzyskać najlepsze możliwe efekty grindu. Czerwone są miejscami polecanymi przez innych graczy. Mogą to być strefy trudniejsze dla niektórych klas gdzie pomarańczowe obszary zapewniają wszystkim podobne możliwości.

 

POLECAM PO RAZ KOLEJNY WBICIE LEVELU 1-16/17 ZA POMOCĄ QUESTÓW. PONADTO JEŚLI MOBY STAJĄ SIĘ ZIELONE LUB ZBYT ŁATWE PRZEJDŹ DO NASTĘPNEJ LOKACJI. NIE POLECAM ZBIERAĆ RZECZY AŻ DO OKOLICY 27 POZIOMU, CHYBA ŻE NAPRAWDĘ POTRZEBUJESZ KASY LUB CHCESZ ZAKUPIĆ KONIA ZAMIAST GO ŁAPAĆ.

 

Kliknij aby zobaczyć mapę w pełni.

levelguide2.jpg?resize=1024%2C919

 

Level 1-5 Batalri farm, Ballet

Potwory: Fox, Weasel, & Full-Beetle

 

Wystarczy zabijać je jak najszybciej, nie próbujcie ściągać ich w kupę aby bić AoE gdyż jest to strata czasu.

 

Level 5-10 Ahgeuriseu Altar

Potwory: Imp soldiers, Imp Conjurer’s steel shortage, Imp warrior, Magician

 

Wystarczy zabijać je jak najszybciej, nie próbujcie ściągać ich w kupę aby bić AoE gdyż jest to strata czasu.

 

Level 10 - 14 Western camp guards

Potworyless full-grown tree spirits, tree spirits mature, gray wolves, wild/gray boar

 

Wystarczy zabijać je jak najszybciej, nie próbujcie ściągać ich w kupę aby bić AoE gdyż jest to strata czasu.

 

Level 14 - 18 Heidelberg northern quarry

13.jpg

Potwory: Imp mine, mine Impreza wagon, mining towers Imp

 

Jeśli pójdziesz do północnej części kamieniołomu powinieneś zobaczyć zejście/drogę prowadzące do kopalni. Lecieć z jednego końca na drugi, doskonałe miejsce do 1-3 AoE pull-a. Najlepszym sposobem aby ściągnąć pack w kupę jest wskoczenie w środek, naprawdę proste.

 

Level 18 - 23 Moretti huge farm

23.jpg

Potwory: Wheat keepers, scarecrow specter

 

Idź do gospodarstwa po prawej stronie (tego z wielkim drzewem), tutaj będzie więcej niż wystarczająco mobów aby bić AoE. Polecam po prostu lecieć po dużym okręgu.

 

Level 23 - 26 Al rundi Castle Lung

Potwory: assault bottles, bottles start, wizards, etc. rebel watchtower

 

Po prostu idź do obozu. Jak już tam dotrzesz zobaczysz wystarczająco mobów aby zrobić AoE grind.

 

OPCJONALNIE - Level 27 - 30 South Swamp

33.jpg

Potwory: visible tentacles, giant pogeon swamp, bog pogeon Fortune Teller, swamps pogeon

 

Nie polecam osobiście tego miejsca bo można je pominąć i od razu udać się do Blood Monastery. Bagna są miłym miejscem do polowania w przypadku gdy Blood Monastery sprawia problemy i nie zabijasz szybko mobów. Najlepszym miejscem jest centrum bagna należy jednak uważać na gigantyczne drzewo jak i elity które są w pobliżu.

 

Level 27 - 33 Blood Monastery

41.jpg

Potwory: fanatic, fanatic warriors, giant warrior zealots, fanatics Shaman

 

Idź na teren zamku w okolice stoczni. Są tam setki mobów które można bić AoE. Jest to moje ulubione miejsce podczas levelowania gdyż ponieważ jest tu łatwo zabijać i szybko to idzie. Idź do “Kurume-Sat cave” jeśli uznasz iż exp leci za wolno i jest za łatwo. Niestety to miejsce jest bardzo oblegane przez co pewnie będziesz musiał zmienić kanał.

 

Level 33 - 38 Kurume-Sat cave

5.jpg

Potwory: Sat projected Kurume, Kurume-Sat Elite bottles, Kurume Saturday Shaman, young Kurume-Sat

 

To miejsce jest dosłownie kopalnią złota więc upewnij się iż będziesz wszystko zbierać :) . Najlepszym miejscem do AoE jest centrum jaskini. Moby mają szybki czas ponownego odradzania więc można znaleźć niezłą drogę do grindu. To jest zawsze bardzo zaludniony obszar więc raczej będzie konieczność skoczenia na inny kanał (lub PK wrogów).

 

Poziom 38 - 44 Refugee

6.jpg

Potwory: wizard polluted, contaminated women, refugee jars, etc. contaminated giant

 

Większość dużych packów mobów znajduje się w centrum. Nie marnuj swojego czasu na mniej niż 4 moby, zawsze staraj się je ściągnąć w kupę i dopiero bić. Moby te są bardzo wolne i nie polecam podnoszenia z nich rzeczy (strata czasu) gdyż nie znalazłem żadnego lootu a jedynie same śmieci a to tylko spowalnia levelowanie.

 

Opcjonalnie - Level 42 - 44 North Pit

7.jpg

Potwory: petrified miner, petrochemical dwarves

 

Kieruj się do centrum. Tam znalazłem najwięcej packów. Nie idź do kopalni, może wyglądać na to iż jest tam dużo do zabicia ale tak nie jest i jest to strata czasu.

 

Level 44 - 46 South Beil camp

81.jpg

Potwory: South Neil Heavy bottles, Elder Neal Southampton, Southampton gungbyeong Neil, Neil Siege Tower South, South Neil Flood Lights

 

Kieruj się do środka gdyż jest tam najwięcej mobów, nie marnuj czasu na moby wokół drogi. Jest tam też elitarny mob na północ od obozu ale bije bardzo mocno więc trzymaj się od niego z daleka.

 

Level 46 - 48 albo 49 Gehaku plains

gehaku.jpg

Potwory: spotted hyena, giants fighter, warrior giants, giants

 

Kieruj się do środka aż nie zobaczysz miejsca w którym stoję. Jak dotrzesz na miejsce to biegając w koło można zrobić niezłą trasę która przyniesie sporo expa ze względu na intensywność występowania grup mobów.

 

Level 48 - 50 Crohn's Castle

Potwory: Newbie soldier, veteran soldier, campaign staff, scouts

 

Kieruj się do wnętrza wierzy gdyż na zewnątrz jest dużo mobów range które stają się bardzo irytujące podczas levelowania. Ten obszar jest praktycznie zawsze zaludniony więc pewnie będziesz musiał zmienić kanał :)

 

Mam nadzieję iż masz już 50 level. Jeśli ten przewodnik w levelowaniu był dla ciebie pomocny wejdź na stronę BDF kliknij "like" i zostaw informację ile czasu ci zajęło wbicie 50 levelu. Teraz możesz sprawdzić poradnik 50-60.

 

Level 50-52 Manysha Forest

Potwory: Manysha Spearman

 

Te potwory występują na wzgórzach w Manysha Forest. Spamują się w dużych grupach przez co bardzo ładnie można AoE grind robić. Moby mogą bić trochu mocno jeśli nie masz ulepszonego gearu. Zalecam levelowanie od 50-60 casualowo gdyż ze względu na bardzo małą ilość expa staje się to monotonne i może się znudzić.

 

Polecam również zajrzeć do poradnika "poziom 50+ rolnictwo i grinding" - w tłumaczeniu na PL - potwory dają mniej expa ale można niezłą kasę zarobić na rolnictwie.

 

Level 52 - 54 Hammer Helm Mine

Potwory: Helm Miners, Hammer Helm Miners, Warriors

 

Te potwory są dość twarde i nie chcesz iść do tej zony zanim nie zbierzesz odpowiedniego gearu. Jest też elitarny mob którego na pewno nie chcesz pullnąć więc lepiej go mijaj. Znajduje się tutaj obszar gdzie są packi mobów 10-15 w innych miejscach są mniejsze grupki. Można również udać się do podziemnej kopalni na wzgórzu ale znajduje się tam dużo czerownych/fioletowych mobów których zabicie zajmuje dużo czasu. Nie polecam udawać się do kopalni samotnie i bez odpowiedniego gearu.

 

Level 54 - 56 Elric Temple

Potwory: priests, elric guards, elric warriors

 

Potworki pojawiają się w paczkach 4-6 mobów i mają bardzo dużą szansę na drop. Te potworki rzucają Blackstones, Neil shoe trees oraz Creatinine broń tak więc możesz zarobić sporo srebra grindując moby. Większość potworów to meele ale prieści to range więc potrafią być uciążliwi.

 

OPCJONALNIE - Level 53 - 56 Dissipation Post

Potwory: dissipation guards, guards, scout, assassin

 

Ta lokacja może być dość trudna dla tego jest opcjonalna. Potwory mają wysoki dmg i umiejętność powalenia więc trzeba być ostrożnym walcząc z nimi. Potwory mają szansę rzucić części Hebe set-u oraz mogą dropnąć Creatinine broń, Neil of trees gloves oraz blackstones.

 

Level 56-60 Pirate Island

Potwory: Pirates

 

Potwory znajdują się na 2 wyspach więc aby tu grindować będziesz potrzebować statek oraz dobry sprzęt. Moby biją dość mocno i występują w sporych grupkach więc bądź ostrożny.

 

Wszelkie uwagi oraz błędy (nikt nie jest nieomylny) proszę zgłaszać najlepiej PM albo na TS.


oryginal_140391843657ac44GwW0iR.gif0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users