Jump to content

Photo

Informacje o PvP


 • Please log in to reply
3 replies to this topic

#1 Niebieski

Niebieski

  Newbie

 • Founder
 • 90 posts
 • LocationAlwernia

Posted 29 October 2015 - 03:42 PM

System walki w grach MMO składa się z 2 systemów walki PvE oraz PvP. PvP w Black Desert opiera się na walce między podstawowymi terenami (każdy teren ma zamek). Każdy gracz może wziąć udział w PvP po osiągnięciu odpowiedniego poziomu (w alpha EU był to 20 lvl).

 

Strefy:

 

Black Desert Online to gra z otwartym światem PvP gdzie można atakować innych graczy niemal wszędzie z wyjątkiem miast i wsi.

 

Jeśli chcesz walczyć musisz włączyć tryb PvP. Podczas gdy masz ten tryb aktywny możesz atakować innych graczy jeśli gracz osiągnął odpowiedni lvl (alpha EU to 20 lvl). Można atakować nawet graczy którzy wyłączyli tryb PvP ale będziesz otrzymywać punkty karmy jeśli zabijesz takiego gracza. Możesz zostać również zaatakowany w dowolnym momencie przez innego gracza.

 

Jeśli obaj gracze mają aktywny tryb PvP karma nie będzie naliczana. Poprzez aktywację systemu PvP dajesz informację innym graczom iż jesteś gotowy do walki. System ten jest podobny do systemu PvP spotykanego w innych grach MMO.

 

Nie można atakować graczy poniżej pewnego poziomu (alpha EU 20 lvl) ale i oni nie mogą zaatakować ciebie.

 

Karma:

 

Jeśli ktoś cię atakuje a tryb PvP jest u ciebie nieaktywny atakujący zabijając cię otrzymuje punkty karmy (to działa również w drugą stronę). Gracz dostaje pewną ilość pkt (jak ktoś ma dane z EU niech zapoda) karmy za każdego zabitego gracza lub 60k za zabicie robotnika które jest odejmowane od bazowej puli. Jeśli twoja karma jest na minusie (wystarczy -1) zostaniesz zaatakowany przez strażników w miastach lub innych graczy nawet w miejscach gdzie normalnie nie można atakować. Jak widać trudno jest być graczem PK.

 

Jest tylko jeden sposób na zbicie karmy - zabijanie mobów czyli grind.

 

Życie gracza z wysoką karmą jest o wiele trudniejsze niż życie zwykłego gracza:

 • Jeśli twoja karma jest wysoka tracisz 5% pkt doświadczenia za każdy zgon a nie 2% gdy nie masz karmy. Jeśli poziom doświadczenia wynosi na danym poziomie 0 nie tracisz nic.
 • Jak wiecie Black Desert to gra z pełnym lootem czyli można zabrać przedmioty rzucone przez martwych graczy. Drugą wadą jest to iż szansa na upuszczenie rośnie wraz z ilością karmy i w najgorszym momencie może osiągnąć 100%. Najgorsza z możliwych sytuacji: tracisz 5 przedmiotów które po minucie od rzucenia mogą zabrać inni gracze. Dodatkowo należy pamiętać iż ZGON nie zmniejsza ilości ujemnej karmy więc nie da się biegać bez gearu i dawać się zabijać koledze.
 • Wypaść mogą nie tylko przedmioty z inventory lub które masz na sobie ale również możesz stracić specjalne kamienie np. poprawiające szybkość biegu. Te kamienie są tracone, gracze nie mogą ich podnieść.

 

Walka GvG:

 

Grając w Black Desert prędzej czy później będziesz musiał dołączyć do gildii. Gildia ułatwi ci lewelowanie i stworzy nowe możliwości zabawy. Gracz może założyć gildię na dowolnym poziomie, koszt założenia to 100k srebra, gildia może liczyć do 80 członków.

 

Każda gildia może wypowiedzieć wojnę innej gildii. Gildia jednocześnie może być w stanie wojny tylko z 3 innymi gildiami w tym samym czasie. 

 

Zasadnicza różnica w Guild Wars jest taka iż gracz innej gildii z którą jesteś w stanie wojny może cię zaatakować w dowolnym miejscu nie ponosząc za to kary karmy (nie musi aktywować trybu PvP). Zasada ta działa również gdy uczestniczysz w oblężeniach.

 

Karawany:

 

Każdy gracz może wysłać swoją karawanę z miasta do miasta w celu handlowym. Jest to część ekonomiczna gry. Jest też możliwe aby okradać karawany innych graczy! Właściciel karawany często ją chroni co też zapewnia rozrywkę PvP.

 

Battlegrounds:

 

W tej chwili nie ma żadnych battlegroundów i raczej ich nie będzie gdyż jeśli chcesz walczyć z innymi graczami masz do tego open pvp.


oryginal_140391843657ac44GwW0iR.gif


#2 MADRAFi

MADRAFi

  ADV

 • Quartermaster
 • 67 posts
 • Telefon:608-477-503
 • LocationWarszawa

Posted 29 October 2015 - 04:51 PM

1. Zalozyc gildie mozna na dowolnym poziomie, wymagane jest 100 000 srebra. Zalozenie klanu jest darmowe. Klan mozna konwertowac w gildie.

Kazdy gracz zaczyna z 300 000 karmy, ktora spada wraz z iloscia zabitych osob. Zabicie Robotnika gracza obniza karme o 60 000 punktow.

wartosci ujemne karmy powoduja problemy gracza w miescie (guardzi) mozliwosc bezkarnego zabijania przez innych graczy oraz zmniejszenie luck na upgrade bronii. kombinacja Alt+C flaguje nas do PVP#3 Drum

Drum

  Drumzor

 • Founder
 • 27 posts
 • LocationSzczecin, Poland

Posted 29 October 2015 - 11:39 PM

Eeee. Nie startuje się z 300k bo mieliśmy mniej na EU, chyba że się mylę. Za zabicie gracza jest minus 60k i na -1 już cię atakują guardzi. Tak przynajmniej było na EU#4 MADRAFi

MADRAFi

  ADV

 • Quartermaster
 • 67 posts
 • Telefon:608-477-503
 • LocationWarszawa

Posted 30 October 2015 - 08:30 AM

Na EU jest inaczej faktycznie. Na RU mielismy po 300 000. Na EU chyba na poczatku masz 0 i rosnie wraz ziloscia zabitych mobow.

na 15 levelu mam 1500 - troche malo na PVP :)
0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users