Jump to content

Photo

Mounty - zdobywanie, lewelowanie i ubieranie.


 • Please log in to reply
No replies to this topic

#1 Niebieski

Niebieski

  Newbie

 • Founder
 • 90 posts
 • LocationAlwernia

Posted 29 October 2015 - 07:32 AM

Mounty są bardzo ważne w każdej grze MMO i Black Desert nie jest tutaj wyjątkiem. Duży rozmiar mapy sprawia iż pokonywanie jej na piechotę zajmuje dużo czasu. Więc każdy gracz musi posiadać Mounta w celu zaoszczędzenia czasu i do szybszego podróżowania między miastami. Mounty nie służą jedynie do podróżowania. Kupcy i rzemieślnicy również ich używają. Ten poradnik powie ci wszystko co musisz wiedzieć na ten temat (odnosi się do wersji KR gry czyli tego co będzie w EU).

 

Zwróć uwagę: W Black Desert nie ma teleportów do szybszego poruszania się. Wydawca postanowił nie dodawać takiej możliwości podróży w celu uczynienia gry bardziej realistycznej. Oznacza to iż masz tylko 2 opcje, podróż na mouncie lub zapiertralalać na nogach.

 

Mounty różnią się między sobą nie tylko wyglądem. Niektóre są szybsze w podróżowaniu a niektóre bardziej nadają się do ciągnięcia powozów. Choć każde "zwierzątko" może być wykorzystane do różnych ról należy zwrócić uwagę na ich specjalizację aby uzyskać maksymalne korzyści.

 

Oto lista wierzchowców które można znaleźć w Black Desert (nie wszystkie są jeszcze dodane):

 

Osiołek

System craftu i ekonomi w Black Desert pozwala na handel między miastami. Będziesz potrzebował do tego specjalnego mounta do przewozu paczek (na plecach też możesz 1 nieść ale wolno to idzie).

 

Osły są najtańszymi mountami w grze. Choć poruszają się wolniej niż koń mogą przewozić dużą liczbę towarów co pomoże ci we wczesnej fazie gry.

donkey2.jpg

Porada: nawet nie myślcie o zakupie osła. Kosztuje on sporo kasy którą lepiej zaoszczędzić i kupić kunia. Pierwszego Osła dostaniecie ze specjalnego questa za darmo tak więc nie lekceważcie questów.

 

Generalnym minusem osłów jest ich prędkość ale lepsze to niż nić. Pamiętaj iż można używać go za darmo.

 

Koń:

 

Koń jest jednym z najlepszych i uniwersalnych typów mounta. Może być używany praktycznie wszędzie jako mount do szybszego poruszania się, ciągnięcia wozu z towarem lub walki. To jedno z najbardziej popularnych zwierząt w grze.

horse.jpg

Konia można zdobyć poprzez zakup lub złapanie go.

 

 • Zakup: jest możliwe zakupienie konia na aukcji od innego gracza. Jest również możliwość zakupu konia u stajennego. Najniższa cena konia to 40k ale jeśli chcesz lepszego trzeba sięgnąć głębiej do kieszeni. Konie ze specjalnymi umiejętnościami są droższe. Zwróć uwagę na talenty konia przy jego zakupie. Istnieje około 10 różnych talentów dla koni w Black Desert ale każdy koń może mieć tylko niektóre z nich. Niektóre konie są lepsze do podróżowania i walki, podczas gdy inne są lepsze do transportu towarów.
 • Łapanie: można zakupić specjalne lasso które pomaga w łapaniu dzikich koni. Nie jest wymagany żaden poziom do łapania lecz lepiej wbić 5 poziom taimingu (jak się mylę z nazwą poprawię) aby nie męczyć się zbytnio gdyż każde niepowodzenie zużywa lasso a te nie są tanie. Żadne inne MMO nie ma takiej mechaniki.

 

Jest możliwość rozmnażania koni posiadając 2 sztuki różnej płci. Czy to nie wspaniałe?

 

Koń nie służy tylko do szybkiego podróżowania lecz również do walki z innymi graczami siedząc na nim. Lecz najpierw musisz zakupić odpowiednie "wyposażenie" swojego rumaka. Ciągle możesz na nim walczyć jeśli nie posiadasz wyposażenia.

 

Konie są również bdb do przewozu towarów. Poruszają się dość szybko a tym samym pozwalają na szybsze dostarczanie towarów niż osioł. Koń załadowany nie może walczyć. Pamiętaj iż konie mają specjalizację, pamiętaj o tym wybierając konia do walki bądź transportu.

 

Wagon:

 

Jest jeszcze jeden sposób do transportu towarów między miastami: Wagon. Wagon pozwala transportować znacznie więcej towarów niż osiołek czy rumak. Zdobywasz go w późniejszym etapie gry gdyż kosztuje sporo pieniędzy (materiały). Nie możliwe jest aby stać się dobrym kupcem bez wagonu.

wagon.jpg

Musisz pamiętać jeszcze o jednym. Jadąc wozem musisz jechać po drodze ponieważ podróż przez wzgórza może spowodować uszkodzenie towaru a tym samym zmniejszyć jego wartość przy sprzedaży.

 

Słoń:

 

Słoń jest znacznie silniejszy i lepszy w masowych bitwach niż koń. Na słoniu może podróżować do 3 graczy. Jeden robi za "kierowcę" a pozostała dwójka napiertralala z broni swojej. Słoń atakuje również wrogów swoimi kłami.

Słoń jest znacznie większy i silniejszy od konia przez co jest idealny przy oblężeniach.

elephant.jpg

 

Wielbłąd:

 

Do terenów Black Desert dojdziesz w późniejszych etapach gry i wielbłąd może okazać się lepszym mountem niż koń. Osioł i koń nie są najlepszymi mountami do podróży przez pustynię.

camel.jpg

 

W tej chwili nic więcej na temat wielbłądów nie wiadomo. Nie są jeszcze dodane do gry.

 

Tratwa i łódź:

 

Istnieją różne morza w Black Desert i jest specjalny transport pozwalający podróżować poprzez morza. Tratwa bądź łódź pomoże ci jeśli musisz się przedostać na drugą stronę morza. Obie są tworzone przez graczy poprzez craft i są one świetne dla żeglugi i rybołówstwa.

 

Podczas gry możesz spotkać również różne statki. Niestety duże statki nie mogą być używane przez graczy.

raft.jpg

 

Lewelowanie mounta i progres:

 

Każdy mount w Black Desert posiada swój level, swoje cechy i umiejętności. Jest możliwość ulepszania mountów poprzez różne armory i wyposażenie. Level zdobywasz poprzez jazdę na koniu.

 

Podstawowe cechy to:

 • Zdrowie
 • Prowadzenie
 • Wytrzymałość
 • Doświadczenie

 

Cechy nie są statycznie i są zależne od regionu, w którym jesteś teraz. Np. wielbłąd nie jest najlepszy do podróży przez las a koń nie jest najlepszy do podróży przez pustynię.

 

Gdy gracz siedzi na Mouncie pasek Staminy mounta jest wyświetlany poniżej. Stamina spada gdy jedziesz na mouncie, może być odnowiona umieszczając mounta w stajni lub niedaleko obozu. Możesz również nakarmić mounta przez co odzyska on staminę. Stamina jest zużywana szybciej jeśli galopujesz.

 

Gdy zakupisz mounta możesz go nazwać.

 

Każdy gracz może posiadać wiele wierzchowców ale może używać tylko jednego. Wszystkie inne mounty znajdują się w stajni i jeśli chcesz wymienić mounta na innego musisz udać się do stajni. Trzeba również odwiedzić stajnię jeśli mount zostanie zabity aby go "ożywić".

 

Uwaga: Jeśli gracz lub mob zabije mounta wiozącego towary, wszystkie towary które przewoził zostaną utracone.

 

Za pierwszym razem możesz przyzwać swojego mounta w stajni. Później można go znaleźć w miejscu gdzie go zostawiłeś. Nie można go wezwać jak to ma miejsce w innych grach lecz musisz się wrócić w miejsce gdzie zostawiłeś swojego rumaka.

 

Wszelkie uwagi i sugestie kierować do mnie na PM-a lub TS-a.


oryginal_140391843657ac44GwW0iR.gif0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users